Rezidence Jičínská

Facebook Navigace

O rezidenci

Rezidence Jičínská je jedinečný projekt rekonstrukce proslulých kasáren Tomáše Garrigua Masaryka, nejvýznamnější architektonické dominanty Mladé Boleslavi na Jičínské ulici, postavená v romantizujícím historickém slohu anglické gotiky.

Znovuzrození této budovy Vám skýtá unikátní příležitost k pořízení bydlení, investice či prostor pro podnikání v historických prostorách v centru Mladé Boleslavi.

V Rezidenci vzniká 59 jedinečných bytových jednotek

  • 10 exkluzivních mezonetových bytů 4+kk a 5+kk s terasou, sklepem a garážovým stáním u objektu
  • 49 nadstandardních bytových jednotek 2+kk a 3+kk se sklepem a parkovacím stáním před objektem

Pro všechny rezidenty je připravena posilovna s dětským koutkem

  • 1 komerční prostor s užitnou plochou 135 m2, se sklepem, parkovacími stáním a vlastním vstupem do prostoru

Vaše pohodlí zabezpečí celkem tři vstupy do objektu. Hlavní vstup je situován z Jičínské ulice a dva vedlejší jsou připravené ze zadní severní části Rezidence, hned u parkovacího stání. Zadní vstupy jsou vybaveny výtahy, které Vás dovezou až ke dveřím Vašeho bytu.

Osobité řešení každé bytové jednotky i použití kvalitních materiálů dodává vnějšímu vzhledu celé Rezidence neopakovatelný a nadčasový ráz. Naším záměrem je nabídnout Vám moderní a přitom osobité bydlení, i proto jsme připraveni zohlednit Vaše přání i požadavky a nabídnout Vám širokou škálu výběru použitých materiálů již v rámci našich standardů.

Výsledné architektonické řešení celého komplexu přináší luxusní a jedinečné bydlení ve stylové Rezidenci pro všechny, kteří ke svému komfortnímu životnímu stylu hledají výjimečný prostor.

Vizualizace exteriér

0

Lokalita

Mladá Boleslav leží ve Středních Čechách, na řece Jizeře, severovýchodně od Prahy, s níž je spojená dálnicí D10. Okolí města obklopuje romantická krajina, jejíž část zasahuje do chráněné krajinné oblasti Český ráj.
Město má 45 tisíc obyvatel a je stavebně propojené se sousedním malým městem Kosmonosy. Jde o průmyslové město se širokou možností pracovního uplatnění a s rozvinutou dopravní infrastrukturou.
Rezidence Jičínská je situována v širším centru města. V okolí najdete veškerou občanskou vybavenost, od škol a školek, MHD, přes nemocnici až po obchodní centra a restaurace. Okolní malebná krajina je protkaná hustou sítí turistických a cyklistických tras, poskytuje dostatek příležitostí pro sportovní vyžití (osmnáctijamkové golfové hřiště, městský stadion s prvoligovým fotbalovým hřištěm a inlinovou dráhou, zimní stadion pro extraligový hokejový tým BK Mladá Boleslav, sokolovna, plavecký bazén, koupaliště, skate park, dopravní hřiště, minigolf, cyklopark, dětská hřiště), ale i pro vycházky do přírody v blízkém rozlehlém lesoparku Štěpánka.

0

Historie

Mladá Boleslav je město s bohatou historií.

Nejstarší historie města sahá asi do poloviny 10. století, kdy zde za vlády Boleslava II. vzniklo přemyslovské hradiště Nový Boleslav, které přetrvalo až do roku 1262. Ve více jak tisícileté historii města se střídatla období vzestupu i úpadku. Od konce 15. století do počátku 17. století bylo město významným centrem Jednoty bratrské. Sídlili tu její kněží včetně známého Jana Augusty, který tu byl i pohřben, nebo Mikuláše Klaudiána, autora první tištěné mapy Čech z roku 1518. Roku 1600 je Mladá Boleslav listinou císaře Rudolfa II. uvedena mezi královská města. To se příznivě projevilo ve školství, architektuře i úrovni společenského života.

Samotný objekt bývalých kasáren má bohatou historii a byl postaven v letech 1882 – 1897 jako sídlo místního pluku č.36 c.k.zeměbrany. Svou podobou palácové architektury se od samého počátku svého vzniku zařadila kasárna mezi nejvýznamnější architektonické dominanty města Mladá Boleslav. Romantizující historický sloh anglické gotiky s bohatě zdobenou fasádou (prvky věžiček, hradební atikové zdi s cimbuřím) dávají objektu neopakovatelnou atmosféru a jedinečný výraz palácovosti. Během období tzv. 1.republiky se kasárenský komplex přejmenoval na kasárna T.G.Masaryka a byl sídlem 47. pěšího pluku a po okupaci v březnu 1939 obsadila kasárna německá armáda. Jako připomínka smrti českých důstojníků v červnu 1940 slouží pamětní deska, která bude po ukončení přestavby objektu umístěna na západní fasádu s přístupem k pomníku z novodobého náměstíčka u bytového komplexu. Po 2. Světové válce se do kasáren opět vrátila čs.armáda a komplex byl přejmenován na „Kasárna 9.května“. Od srpna 1968 do dubna 1991 využívala celý areál sovětská vojska. Velká část areálu byla po převedení do majetku města zbourána a nahradila jej novodobá výstavba bytového komplexu a zachována byla pouze nejmladší a nejhodnotnější budova, která se celkovou přestavbou a modernizací promění v „Rezidenci Jičínská“. Zajímavá historie tohoto objektu bude trvale připomenuta v hale hlavního vstupu do objektu z Jičínské ulice formou dobových fotografií a informačních textů. Objekt si po přestavbě zachová svůj dominantní palácový výraz a svým novým využitím pro kvalitní bydlení bude trvale navrácen původní lesk a sláva této historicky významné budovy.

Vytvořili jsme pro Vás jedinečné místo pro bydlení, které Vám i Vaší rodině zajistí pohodlí klid a odpočinek.

Historické fotografie

0

Financování

Zvažujete možnosti financování nového bydlení? Využijte možnosti přenechat tyto záležitosti hypotéce Rezidence Jičínská.

Vedle komplexních služeb hypotečních profesionálů získáte ojedinělé spektrum výhod, díky kterým ušetříte desítky tisíc korun.

Hypotéka Rezidence Jičínská Vám nabídne ten nejvhodnější hypoteční produkt, pomůže Vám s kompletací dokumentů a zajistí veškerou komunikaci s katastrem a příslušnou bankou. Ušetříte si tak nejen čekání na úřadech, ale hlavně peníze, protože získáte nejnižší možné úrokové sazby a speciální slevy:

ing. Lucie Štrosová

+420 603 355 881
lucie.strosova@mpss.cz

Radka Nováková

+420 774 701 471
radka.novakova@equabank.cz

0

Standardy

Vlastníci bytů mohou standardně vybírat z několika typů obkladů, dlažeb, zařizovacích předmětů, podlahových krytin a vnitřních dveří. Jednotlivé segmenty bydlení jsou zařazeny do různých úrovní standardního vybavení. Majitelé bytů proto mají širokou možnost výběru z našich standardů.

Vizualizace interiér

Vzorkovna – kancelář

JIČÍNSKÁ 1073, 293 01 MLADÁ BOLESLAV
DOMLUVIT SCHŮZKU

Jak to u nás vypadá?

0

Vzorový byt

Vzorový byt, který jsme pro vás připravili je standardně dispozičně řešené 3+kk s celkovou podlahovou plochou 79,4 m2. Přijďte se inspirovat a podívat se, jak může vypadat moderní a kvalitní bydlení s nádechem historie.

Fotogalerie

Vzorový byt

JIČÍNSKÁ 1073, 293 01 MLADÁ BOLESLAV
DOMLUVIT SCHŮZKU

0

Rychlý kontakt